Zayıflama Diyetleri şişmanlatıyor ve hasta ediyor.


Diyet yapmadan, bedene enerji kısıtlamaları dayatmadan
kilo sorunlarından uzak kalmak ya da kilo vermek
mümkün.


Kısıtlama Mikrobu Çöpe dizisinden yayınladığımız kitaplarla
buluşarak Diyetsiz Kalıcı İncelik yolunda ilerleme kararı
alanlara blogumuzda tüm gücümüz ve deneyimimizle
yardıma çalışacağız.

29 Temmuz 2007

Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (13)

BİR ÇUVAL İNCİRİ BERBAT ETMEK...
“Zayıflama Diyetlerinin Kara Kitabı”... sayfa 67-68

Zayıflamayı dayatmaya kalkışmak... bedenin ağırlığı dengede tutma programını altüst etmektedir

Her şey yolundayken... güllük gülistanlık iken...
Kilo sorunları ile tanışılıp, ahbap olunmamışken...
Tüm canlılarda olduğu gibi...
Genetiğinde yazılı ağırlığı korumak,
Harcamaların karşılanmasını için gerekli enerjinin alınmasını sağlamak,
İhtiyaçtan fazla enerji alınmasını engellemek,
Ve bizce en önemlisi... stoklarda genetiğin belirlediği düzeyin ötesine taşan bir artış olduğunda, fazlalığı harcamalarda kullanarak eritmek... amaçlarına, hesap kitap yapmadan, ulaşabilmesine elveren Ağırlık Dengeleme Yeteneği'nin varlığı sayesinde, insan bedeni kilo sorunlarından ve şişmanlamaktan uzak kalabilmektedir.

... beni ince görenler nedense hep aynı şeyi söylüyorlar... sen hiç fazla yemezsin tabii... doğru değil, ben de insanım, bazen, çok sık olmadığını itiraf etmeliyim, benim de fazla kaçırdığım oluyor... ne bileyim, bazen arkadaşlarla bir ocakbaşında toplanıyoruz, laf lafı açıyor... muhabbetle birlikte sofra keyfi de arttıkça artıyor... kebap... ezme... şakşuka... neyse hepsini saymayalım... hele bir de bir süredir yemediysem, özlediysem benim de fazla yediğim oluyor... arada bir başıma geliyor ama kilolarımın arttığı filan yok... sonrasında iştahımın birazcık azaldığını fark ettim... hepsi bu.

Çok basit bir mekanizmayı, elden geldiğince basit sözcüklere dökmeye kalkışsak...

Kilo sorunları ile tanışmamış, Ağırlık Dengeleme Yeteneğini yitirmemiş insanlar... harcadıklarından fazla yediklerinde... onların da enerji stokları artar... hadi sevimsiz sözcüğü kullanalım... şişmanlarlar.

İşte, Ağırlık Dengeleme Programı'nın, fazlalıkları harcamalarda kullanma özelliği bu aşamada devreye girer.
Stoklardaki gereksiz fazlalığı eritebilmek için organizma bir süre için beslenme duyumlarına çeki düzen verir, iştahı birazcık azaltır... böylece harcananların bir kısmını besinlerle almaya devam ederken... bir kısmını da stoklardaki fazlalıklardan karşılar... ve kimseyi üzüp sıkmadan... doğal ağırlığa dönüşü sağlar...

Eğer böyle olmasaydı... istisnasız herkes, her fazla yediğinde biraz daha şişmanlar... giderek şişer, sonunda da patlardı... iyisi mi bu satırları çevrenizde kontrol edin!

Şu veya bu yolla... kendisine kıtlığın dayatılmaya çalıştığını hisseden canlı organizma alarm zilleri çalarak, normal seyir programının tam aksi bir programla... kıtlığa karşı savunma yapmakta... direnişe geçmektedir!