Zayıflama Diyetleri şişmanlatıyor ve hasta ediyor.


Diyet yapmadan, bedene enerji kısıtlamaları dayatmadan
kilo sorunlarından uzak kalmak ya da kilo vermek
mümkün.


Kısıtlama Mikrobu Çöpe dizisinden yayınladığımız kitaplarla
buluşarak Diyetsiz Kalıcı İncelik yolunda ilerleme kararı
alanlara blogumuzda tüm gücümüz ve deneyimimizle
yardıma çalışacağız.

29 Temmuz 2007

Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (12)

ZAYIFLAMA DİYETLERİ HASTA EDİYOR !

Beslenmelerine kısıtlamalarla yön vermeye, kilolarına diyetlerle gem vurmaya teşebbüs edenler, kısa sürede, kendilerini kaçınılmaz olarak ağır ruhsal yıkımlar içinde bulmaktadırlar.
“İrademi kullanır, doğru diyeti, diyetçiyi bulur, daha az yemeyi, sofradan doymadan kalkmayı vücuduma kabul ettirebilirim”
hayallerinde ısrara kalkışanlarda, seneler ve diyetler birbirine eklendikçe, yaşam yaşanılır olmaktan çıkmaktadır.

Hayatın her bir saniyesi “az mı yedim, çok mu... doğru mu beslendim, yanlış mı... n'aapsam da şu lanet boğazımı tutmayı becersem... bu fazla kilolarla nasıl insan içine çıkarım ben?” türünden insanın içini gıdım gıdım eriten, çin işkencesinden beter sorulara kitlenmekte, diyetzede dur durak bilmeden kendini kendiyle mücadelede bulmakta, her yenilgisinde kendinden nefreti katmerlenmektedir.

“Kısıtlama Mikrobu Çöpe” dizimizin her bir kitabında, bu önlenemez süreci, diyetzedelerin her birinin, başlarına gelenlerin kendi eksikliği, kabahatleri yüzünden olmadığını, kavramasına yardımcı olacağı...
Farkına bile varmadan milyonlarca diyet kurbanı ile aynı sevimsiz kaderi paylaşmakta olduğunu, anlamasına katkıda bulunacağı umuduyla uzun uzun ele aldık.

Evet, maalesef zayıflama diyetlerin sadece, şişmanlatmakla kalmamakta, ama çok daha önemlisi hayatın tadını tuzunu hoyratça kaçırıp, bireyleri saplantılar, özgüven ve özsaygı eksiklikleri, dışlanmalar, içine kapanmalar, yemek ve yemekten başka bir şey düşünemez olmalar'dan örülen duvarların içine hapsetmektedir...

Diyetzedeler hayatlarının en güzel yıllarını, diyetleri ardı ardına ekledikçe, bol keseden vaat edilen incelik rüyalarının gitgide kendilerinden uzaklaştığını fark ettikçe... iç dünyaları derin hasarlara maruz kalmaktadır.

Bulimia nervosa ve anoreksiya mentale gibi çok ağır ve yıpratıcı hastalıklar da, ancak ve ancak diyetler, kısıtlamalar zemininde gelişebilmektedir.

Kısıtlama Mikrobu'nun etki etmediği beyinlerde ne bulimi'nin ne de anoreksi'nin gelişip, hastalığa dönüşme ve yaşamları karartma ihtimali yoktur!