Zayıflama Diyetleri şişmanlatıyor ve hasta ediyor.


Diyet yapmadan, bedene enerji kısıtlamaları dayatmadan
kilo sorunlarından uzak kalmak ya da kilo vermek
mümkün.


Kısıtlama Mikrobu Çöpe dizisinden yayınladığımız kitaplarla
buluşarak Diyetsiz Kalıcı İncelik yolunda ilerleme kararı
alanlara blogumuzda tüm gücümüz ve deneyimimizle
yardıma çalışacağız.

29 Temmuz 2007

Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (10)

ZAYIFLAMA DİYETLERİNİN KALICI ZAYIFLAMA SAĞLAYIP SAĞLAMADIĞINI, ŞİŞMANLATIP ŞİŞMANLATMADIĞINI ANLAMAK NEDEN ÇOK ÖNEMLİ ?

Zayıflama diyetlerinin gerçek yüzünün ortaya çıkmasına büyük önem veriyoruz, çünkü diyetçilerin bu konulardaki tuzakları ve hileleri bitmek bilmiyor.

Önerimiz basit: Bu konularda size söylenen ne olursa olsun, söyleyen -biz dahil- kim olursa olsun duyduklarınızı, okuduklarınızı, size öğütlenenleri akıl kantarınıza vurmadan kabullenmeyin, gözlemlerle ve karşılaştırmalarla doğrulamadan benimsemeyin!

Eğer bu çabayı göstermezseniz, sesi yüksek çıktığı için, medyatik ya da karizmatik olduğu için, ya da belki apoletleri kalabalık olduğu için falanca ya da filancanın peşine takılıp, çok tekrarlandığı için gerçekmiş sanılan hurafeleri beslenmenize eklemleme ve çözmeye çalıştığınız kilo sorunlarını ağırlaştırma riskiniz büyük.

Eğer herhangi bir zayıflama diyeti ile kilo kaybetme düşüncesi zihninizi kurcalamaya başladıysa kendinize şu soruyu yöneltin:
“Benim diğer insanlardan -yüzde 99’dan- ne gibi bir farkım var ki, kiloları geri almamayı başarabilen azınlığın içine girebilmeyi umut ediyorum?...”
Ve unutmayın:
Hangi diyeti seçerseniz seçin, diyetinize hangi nedenle başlarsanız başlayın, sonrasında ne yaparsanız yapın ve hatta diyetinizi kimin denetimi altında yürütürseniz yürütün... sizin de başınıza gelecek olan, zayıflama diyetleri ile hafiflemeye kalkışanların tamama yakınının başına gelenlerden -yüzde 99 olasılıkla- farklı olmayacaktır.

Zayıflama diyetlerinin kalıcı zayıflama sağlayamadığının kavranması, diyetlerden umut kesilerek, kilo sorunlarının gerçek, etkin ve kalıcı tedavisinin yolunu açmak için büyük önem taşımaktadır.