Zayıflama Diyetleri şişmanlatıyor ve hasta ediyor.


Diyet yapmadan, bedene enerji kısıtlamaları dayatmadan
kilo sorunlarından uzak kalmak ya da kilo vermek
mümkün.


Kısıtlama Mikrobu Çöpe dizisinden yayınladığımız kitaplarla
buluşarak Diyetsiz Kalıcı İncelik yolunda ilerleme kararı
alanlara blogumuzda tüm gücümüz ve deneyimimizle
yardıma çalışacağız.

29 Temmuz 2007

Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (21)

TIRMANAN BİR SÜREÇ
“Zayıflama Diyetlerinin Kara Kitabı” sayfa 133

Beslenmesi üzerinde kısıtlama amaçlı denetim kurmaya niyetlenen kişi, daha ilk andan itibaren kıtlığa direniş programını harekete geçirmekte, Hastalığa ilk adımlarını atmaktadır.

Beden “enerjiye ihtiyacım var” dediğinde “olmaz” denmekte; “doymadım” diye sızlansa “bekle” yanıtını almakta; önüne canının çektikleri değil, istemediği besinler gelmektedir.

Bir insan acıktığında yiyemezse, verilen miktarlarla karnını doyuramazsa, istediği besinlere ulaşamazsa... bunun adı, kıtlık mıdır... değil midir? Ne dersiniz?

Yaşamsal enerji yollarını her yöntemle açık tutmaya uğraşan beden ve bu yolları tıkamaya kararlı olan kişinin “bilinçli beyni” arasındaki mücadelenin tırmanarak... amansız bir savaşa dönüşmesi ise kaçınılmazdır.

Kısa süre içinde, alınan ilk önlemler yetmeyecek... kilolar ya istenilen hızla verilemediğinde, ya da fazlasıyla geri geldiğinde yeni önlemler bulup (öğrenip) uygulamak gerekecektir. Herkes kendi aklınca, bildiğince, çoğu zaman da “öğrendiğince” bir şeyler yapmaya... hâkimiyeti tekrar eline geçirmeye çalışacaktır.

Yetersiz kalan her önlem, yeni ve çoklukla daha sert tedbirlerin alınmasını gerektirecek... bedenin tepkileri ise giderek şiddetlenecektir.