Zayıflama Diyetleri şişmanlatıyor ve hasta ediyor.


Diyet yapmadan, bedene enerji kısıtlamaları dayatmadan
kilo sorunlarından uzak kalmak ya da kilo vermek
mümkün.


Kısıtlama Mikrobu Çöpe dizisinden yayınladığımız kitaplarla
buluşarak Diyetsiz Kalıcı İncelik yolunda ilerleme kararı
alanlara blogumuzda tüm gücümüz ve deneyimimizle
yardıma çalışacağız.

29 Temmuz 2007

Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (45)

KORKMAMAYI ÖĞRENİN !
“Şişmanlamıyorum” sayfa 166-167

Diyetçi vaveylanın dinmez ritmine kulak verirseniz, kısa süre içinde “kilo sorunlu” olup çıkmanız işten bile değil. Ağırlığınız artsın artmasın, çok geçmez bulunduğunuz kiloda kendinizi “şişman” ya da en azından “potansiyel şişman” bulmaya başlar... bunca uyarının haklı olduğuna kanaat getirir, “Kısıtlamalı Beslenme” kervanına katılıverirsiniz. Kilo sorunları ile tanışmamış olanları yağ pazarının -önceleri ürkek, ama giderek sadık- tüketicileri haline çevirmek için kullanılan şaşmaz silah hep korku olmaktadır.

Biz deriz ki: eğer bugüne dek olduğu gibi... şişmanlamamak, kilo sorunlarından uzak kalmaksa niyetiniz... Korkmamayı Öğrenin!

Kiloların artışı ile sağlık riskleri arasındaki bağlantıyı doğru tahlil edin. Çok yüksek kilo gruplarını ilgilendiren sağlık sorunlarının sizin çok çok uzağınızda olduğunun altını çizin.

Çocuklarınızın, ailenizin şişmanlayacağı, obezleşeceği korkularından uzak durun. Sizin kısıtlamasız, keyifli ve çeşitli besinlerle donatacağınız bir sofrada zevkle ve afiyetle yediğinizi gören yavrularınızın doğal korunma mekanizmaları eksiksiz çalışmaya devam edecek, ihtiyaçlarının üzerinde enerji-gıda alımlarını kolaylıkla engelleyecektir.

Çevrenizde size, kısıtlamalı bir beslenmeye geçmeniz yönünde öğüt-akıl verenlerin tamama yakınının “kilo sorunlu” olduklarını tespit edin... kimileri yüksek kilolarda, bazıları ise yoğun bir kısıtlamanın pençesinde olanların uyarılarının size zarardan başka bir şey sağlamayacağının farkına varın.

Her türden medyadaki şişmanlamama ile ilgili önerilerin, “bilimsel haber ve açıklamaların” birbirleri ile nasıl çeliştiğini gözlemleyin... böylesi uyarıların çok büyük bir bölümünün, size ve sizin gibilere diyet hizmet, ürün, ilaç ve yöntemleri satmak hevesinde olanlar tarafından pompalandığını görmeye çalışın...

Yine her türden medyada yer alan zayıflama-şişmanlamama ile ilgili haber, uyarı, programın nasıl reklam zemini hazırlamak, ucuza dikkat çekip tiraj artırmak gibi ticari kaygılardan kaynaklandığına dikkat edin.

Özetle, eğer gerçekten şişmanlamamak, kilo sorunlarından uzak kalmaksa niyetiniz... sizi ve ailenizin çekilmeye çalışıldığı korku girdabına kapılmamayı... korkmamayı öğrenin!